מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website
  • No products in the cart.
  • No products in the cart.

עשיה חברתית

ככל שכפות רגליי ישאו אותי

לאחר שנתיים של מגיפה עולמית שאילצה את כולנו לעצור מלכת, הפרויקט מבקש לבחון את מושג ההליכה, התנועה והכמיהה לשינוי, דווקא באמצעות אלמנטים שנחשבים נייחים: באמצעות פסלים ואובייקטים לישיבה. הפרויקט מציג את הרצון לתנועה, שינוי והתקדמות, אל מול הרצון בישיבה, מנוחה ושהייה במקום אחד. המתח בין שני הקצוות הללו הוא זה שמאפשר לנו להתפתח ולגדול.

האובייקטים, אשר נהגו ועוצבו בידי עומר פולק, יוצרו בתהליך מסורתי של קליעה בהדרכתה של נעמה זהר ובידיהם של נשות ואנשי אהטה - (אחותי באמהרית), בנות הקהילה האתיופית שעשו את דרכן לארץ ישראל ברגל, כעולות וכמהגרות, המחפשות את מקום מושבם בארץ. באופן זה, הפרויקט נודד בין האישי, החברתי והפוליטי ובוחן את מושג ההליכה דרך עיניהם של חברות קהילת אהטה, ודרך עיניו של פולק, יליד ישראל, אשר חי ועובד בברלין ומנהל דיאלוג סביב שאלות הזהות והגירה.

טכניקת הקליעה המסורתית, בה הנצרים משתלבים זה בזה שתי וערב, ממחישה באופן פואטי את חשיבות הקבוצה והקהילה, ואת כוחה של השותפות ביצירת יציבות והצלחה: רק שילוב הנצרים אחד בשני מייצר קונסטרוקציה מבנית חזקה, שמאפשרת לאובייקטים להיבנות.

הפרויקט הינו שיתוף פעולה בין האמן והמעצב עומר פולק, היוצרת נעמה זהר המתמחה במלאכות קדומות , ומרכז אהטה לאמנות אתיופית בקרית גת, בשיתוף אחותי חנות סחר הוגן ואחותי למען נשים בישראל. הפרויקט התבצע כעבודה מוזמנת לקראת ובתמיכת יריד צבע טרי 2021, בו יוצג לראשונה.

משתתפות ומשתתפים: אהטה - סמדר נגה (סינודווי איהגיס), אילנית (אנקואין) אברהם, אילן אברה ולקיה ירדני. עומר פולק, נעמה זהר, תמר איזנברג, ג'והנה ג'ונס, אביטל זהר, נעמי זילברשטיין, רינת ברק, שורי פרוביזור, מעיינה פרוביזור, אור ארליך, תמרה ג'ונס, מיכל מריאן, נטע גטה, רחל לויאן.

צילום פרוייקט - בר איילון.

יצירת קשר: studio@omerpolak.com

תפריט נגישות

X